Millest koosneb Comfort Systemsi ventilatsiooni terviklahendus?

Ehitate või renoveerite enda kodu ja olete jõudnud ventilatsioonini, siis jätke ventilatsioonisüsteemi lahendamine meie hooleks.

Projekti puudumisel aitame välja selgitada Teie kodule sobiva lahenduse, mis hõlmab endas alates õhuhulkade määramisest, masina valikust kuni ventilatsioonitorude ja plafoonide paiknemiseni välja, võttes arvesse Teie soove ja hoone konstruktsioone. Juhul, kui juba ventilatsiooniprojekt on olemas, saame aidata sobilike seadmete ja ventilatsioonitorustike valikul.

Peale paigaldamist seadistame, reguleerime ja mõõdistame ventilatsioonisüsteemi vastavalt algselt kavandatule ning vajadusel koostame tehtud töödest teostusjoonised. Kasutame komplektseid seadmeid ja ventilatsioonitorusid ühelt tootjalt, mis tagab kõigi komponentide harmoonilise ja pikaaegse koostöö.

Pakume mitmeid erinevaid soojus- ja niiskustagastusega ventilatsiooniseadmeid, mille hulgast leiame sobiliku ning kõrge energiatagastusega seadme just Teie kodule. Olenemata hoone suurusest või keerukusest, oleme aastate jooksul kavandanud ja paigaldanud ventilatsioonisüsteeme paljudele rahulolevatele klientidele.

Huvi ja piisava pealehakkamise korral on võimalik meie poolt kavandatud ventilatsioonilahendus osta ja ise paigaldada. Paigalda ventilatsioonilahendus ise!

Viis aastat garantiid

Meie poolt müüdud ja paigaldatud eramute täislahenduse komplektidele pakume pikendatud viieaastalist tootjagarantiid.

Soojustagastusega ventilatsioon kavandamisel
Mees hoidmas energiamärgist
Pilt painduvast ventilatsioonitorust
Soojustagastusega ventilatsioonilahenduse torustik
Pilt lapikust ventilatsioonitorust

Milliseid ventilatsioonitorusid ja komponente kasutame enda kavandatud lahendustes?

Puhta- ja värske õhu tagamiseks ruumides on oluline roll ka ventilatsioonitorude valikul st. torud ei tohiks olla algselt juba määrdunud (õlised, ehitustolmused) ning neid peaks olema lihtne ja tõhus hiljem puhastada. Selleks kasutame toiduainetööstuse plastist valmistatud antibakteriaalseid, painduvaid ümar- ja lapikkanaleid, millele ladestub vähem mustust ja on lihtsasti puhastatavad.

Ventilatsioonitorustiku kaudu ei tohiks müra edasi kanduda! Selle vältimiseks kasutame kollektorsüsteemi, mis tähendab, et igasse sissepuhke- ja väljatõmbepunkti jõuab eraldi toru, mis välistab heli/müra liikumise ruumide/tubade vahel. Ventilatsiooniseadme enda poolt tekitatud müra alandame õigesti valitud mürasummutite abil.

Lõppelementideks on meie valikus mitmeid erinevaid disainreste, sissepuhke- ja väljatõmbeplafoone. Välisrestideks on võimalik kasutada kombineeritud-, kui ka eraldiseisvaid roostevabast terasest reste, mida on vajadusel võimalik vastavalt Teie soovile värvida.

Kuidas toimub õhuvahetus?

Suurem osa klientidest eelistab lahendada meie poolt pakutava soojus- ja niiskustagastusega ventilatsioonisüsteemi „siirdeõhu“ meetodil st. niisketest ruumidest (köök, vannitoad, majapidamisruum, WC-d), garderoobidest, esikust ja tehnoruumist tõmmatakse välja must/saastunud õhk. Seevastu eluruumidesse, milleks on magamistoad, elutuba ja sauna eesruum, puhutakse sisse filtri läbinud värske ning puhas õhk.

Siirdeõhu puhul peab õhk saama liikuda erinevate ruumide/tubade vahel, milleks on vaja jätta uste alla avad või kasutama siirdeõhureste. Kui on soov kasutada hermeetilisi uksi ilma siirdeõhuavata, siis on alati võimalus paigaldada tubadesse või mõnda kindlasse tuppa (näiteks magamistuba) nii sissepuheke- kui ka väljatõmbetorustik.

Kui hoones on saun, siis sinna paigaldame nii sissepuhke, kui ka väljatõmbe, mis samuti filtreeritakse ja läbib ventilatsiooniseadme.

Mis on soojus- ja niiskustagastus ning mis sellest kasu on?

Soojustagastus toimub selliselt, et tubadest/ruumidest väljatõmmatav soe õhk läbib filtri ja ventilatsiooniseadme soojusvaheti ning kohtub seal väljast tuleva külma ning värske õhuga, mille tulemusel kandub kuni 95% soojusest külmemale sissepuhutavale õhule üle. Tuppa jõudev õhk on filtreeritud, ilma ebameeldiva lõhnata, õietolmuta, bakteriteta, putukateta jms.

Niiskustagastus (entalpia soojusvaheti) suudab tagastada väljatõmmatavast õhust kuni 70% niiskust, mis aitab meie kliimas ja pikal kütteperioodil siseõhul mitte liialt kuivaks muutumast. Niiskustagastuse korral jääb ära vajadus rajada kondensaatvee äravool.

Meie poolt pakutavatel ventilatsiooniseadmetel on nii soojus- kui ka niiskustagastus, mis hoiab Teie kodu õhu puhta ja värskena ning tagab võimalikult meeldiva sisekliima.

Ventilatsiooniseadmed
ComfoAir Q 350 TR
Niiskustagastusega ventilatsiooniseade
  • Energia- ja niiskustagastusega ventilatsiooniseade

  • Energitagastus kuni 90% vastavalt PHI

  • Õhuvooluhulk kuni 350 m³/h (200 Pa)

  • Sobilik eramusse kuni 200 m2

  • Passiivmaja Instituudi poolt sertifitseeritud

  • Võimalik juhtida üle nutiseadme (ComfoConnect Gateway)

  • Saadaval niiskustagastusega soojusvahetiga (ERV- Enthalpy)

ComfoAir Standard 375
ComfoAir Standard 375 ventilatsiooniseade
  • Soojustagastusega ventilatsiooniseade

  • Soojustagastus kuni 86%

  • Õhuvooluhulk kuni 375 m³/h (200 Pa)

  • Sobilik eramusse kuni 200 m2

  • Saadaval niiskustagastusega soojusvahetiga (ERV- Enthalpy)

Paul Climos 200
Soojus- ja niiskustagastusega ventilatsiooniseade Climos 200
  • Seade on mõeldud lakke paigaldamiseks

  • Energia- ja niiskustagastusega ventilatsiooniseade

  • Energitagastus kuni 84% vastavalt PHI

  • Õhuvooluhulk kuni 200 m³/h (200 Pa)

  • Sobilik korterisse kuni 130 m2

  • Passiivmaja Instituudi poolt sertifitseeritud

  • Niiskustagastusega (entalpia) soojusvahetiga

Võta ühendust