Ventilatsiooniseade ComfoAir Q 350; 450 ja 600

Ventilatsiooniseade ComfoAir Q on preemium klassi kuuluv soojus- ja niiskustagastusega mugavus ventilatsiooniseade, mis sobib kasutamiseks ühepereelamus, kortermajas, büroos/ ärihoones, sõltumata, kas tegemist on renoveeritud või uusehitisega. Olenevalt mudelist on soojusvaheti soojuslik kasutegur kuni 93%.

Passiivmaja instituudi poolt sertifitseeritu seade

Ventilatsiooniseade ComfoAir Q
Soojusvaheti eemaldatud seadmest

Soojusvaheti maksimaalseks soojustagastuseks

Teemandikujuline soojusvaheti võimaldab suuremat vahetuspinda ning seeläbi kõrgemat efektiivsust. Erinevate läbimõõtudega õhukanalid soojusvaheti sees võimaldavad ühtlasemat ja väiksemate rõhukadudega õhuvoolu läbi vahet. Seetõttu tarbivad ventlaatorid õhu liigutamiseks läbi soojusvaheti vähem elektrienergiat.

Niiskustagastus, mis tagab optimaalse mugavuse igaks aastaajaks

Niiskustagastusega vähendatakse liiga kuiva siseõhku talvel ja liiga niisket siseõhku suvel, mis võib põhjustada ebameeldivaid ärritusilminguid kuni terviseprobleemideni välja.
Entalpia soojusvaheti tagastab väljatõmmatavast õhust kuni 70% niiskust. Vee auru ülekandmisel on välditud mistahes saasteainete ja lõhnade liikumine eri õhuvoolude vahel tulenevalt nanomembraani struktuurist. Veeauru ülekandmisega langetatakse kondensatsioonipunkti soojusvahetis, mille tõttu on eelkütte kasutamine vajalik alles -6 °C juures, mis suurendab energiatõhusust veelgi.

Niiskustagastuse korral jääb ära vajadus rajada kondensaatvee äravool.

Soojusvaheti eemaldatud seadmest
Ventilatsiooniseadme juhtimine aplikatsiooniga

Erinevad juhtimisvõimalused

Ventilatsiooniseadmel on integreeritud puutetundlik kontroller. Vajadusel kaabliga ühendatav seinapealne juhtpult. Lisamoodulina, aplikatsioonipõhine juhtimine nutelefoni või arvutiga. Võimalik ühildada keskse hooneautomaatika süsteemiga (ComfoConnect KNX C). Valikuliselt võimalik sisekliima andurite järgi juhtmine (CO2 , suhteline niiskus) ning maasoojusvaheti või aktiivjahutusseadme juhtimine.

Nutikas eelkütte kontroll

Intelligentne eelkütte kalorifeer kohandub automaatselt vastavalt õhuvooluhulgale, õhu niiskusele ja temperatuurile ning tagab ventilatsiooniagregaadile alati energiaefektiivseima olukorra. Tulenevalt kalorifeeri suurest pindalast ja kujust on rõhukaod marginaalsed, mis säästab täiendavalt elektrienergiat.

Soojusvaheti tööpõhimõte
Ventilatsiooniseade ComfoAir Q ventilaator avatuna
Ventilaatorite tipptehnoloogia

Vooluhulga suunajad, Ebm-papst spetsiaalsete RadiCal labadega ventlaatorid tagavad optimaalseima õhuvoolu eriti väikse mürataseme ja madala elektrienergia tarbe

Moduleeriv suvine möödaviik

Moduleeriv möödaviik (Bypass) aitab suveõhtutel õues oleva jahedama õhu pääsemist tubadesse. Selleks avab seade osaliselt või täielikult möödaviigu, vastavalt vajadusele, et saavutada parim tulemus.

ComfoAir Q ventilatsiooniseadmele on võimalik lisada

Pinnase soojusvaheti ComfoFond-L Q ST/TR

Ventilatsiooniseade koos maasoojusvahetiga ComfoFond-L
  • Pinnase soojusvaheti ComfoFond- L võimaldab kasutada ära tasuta maapinnas leiduvat soojust ventilatsiooniseadme õhuvõtu talviseks eelsoojendamiseks ning suviseks eeljahutamiseks

  • Seadmesse on ühildatud A+ klassi tsirkulatsiooni pump, suure soojusvahetuspinnaga vedelik/õhk soojusvaheti ning vajalikud täite ja kaitsegrupid koos temperatuurianduriga

  • Olenevalt õhuvooluhulgast on vajalik ühendada 80….200 m pinnasekontuuri toru, 1..1,5m sügavusele maapinda

  • Võimalik on seade ühendada ka rööbiti maasoojuspumba kollektoriga

  • Saadaval on mudelid, mis ühilduvad vastavalt ventilatsiooniseadmetega ComfoAir Q 600 ST ja ComfoAir Q 350 TR/450 TR

Võta ühendust